Po co kobiety zmniejszają biust?

Wydawać by się mogło, że zmniejszanie biustu jest zachowaniem wręcz irracjonalnym, szczególnie w czasach, kiedy kobiety wręcz masowo decydują się na ich powiększanie. Jednakże na świecie znajduje się również grupa kobiet, które nie są w stanie funkcjonować ze swoimi obfitymi piersiami, więc operacja zmniejszania biustu jest dla nich ratunkiem. Na taki zabieg decydują się również kobiety ze standardowymi rozmiarami miseczek, ale borykające się z problemem obwisłego, mało atrakcyjnego biustu.

Na jakiej podstawie należy podjąć decyzję?

Jeżeli kobieta waha się odnośnie do podjęcia decyzji o operacji plastycznej, to być może wcale nie jest na nią gotowa. Posiadając jakiekolwiek wątpliwości, często nie czujemy się do końca przekonane, dlatego zdecydowanie się na operację mimo ich posiadanie jest czasami po prostu ryzykowne. Podejmując się takiego obciążenia zdrowotnego i finansowego, warto poważnie rozważyć wszelkie za i przeciw. W tym celu należy udać się do kliniki plastycznej i umówić na spotkanie ze specjalistą, który udzieli nam wszelkich istotnych informacji.

Operacja zmniejszenia biustu – komplikacje

Jeżeli kobieta po poddaniu się operacji będzie na siebie uważać i zdecydowanie będzie korzystała z rad skierowanych do niej przez lekarza, nie powinna odczuwać dyskomfortu dłużej niż kilka dni. Po zmniejszeniu biustu może dojść do obrzęków, przerostu blizn, czy też brzydkiego się ich gojenia i infekcji – są to jednak powikłania występujące w dzisiejszych czasach niezwykle rzadko. Decydując się na taką operacją, warto wiedzieć, że efekt nie będzie identyczny z tym, jaki utworzyłyśmy sobie w naszej głowie, ponieważ lekarz będzie miał pod rękami ciało, a nie glinę idealnie odwzorowującą docelowy model.