Do czego wykorzystywane są płyty faliste?

Istnieją takie elementy budownictwa prywatnego i użyteczności publicznej, w którym są potrzebne płyty zapewniające odpowiednią ilość doświetlenia przy zachowaniu izolacji termicznej. Płyty faliste, które w swoim składzie zawierają wzmacniające je włókna szklane, doskonale się do takich ról nadają. Przedsiębiorcy i osoby prywatne decydujące się na ich wykorzystanie, dobrze znają ich właściwości, które przemawiają za zastosowaniem ich do tych konkretnie założonych celów.

Gdzie stosuje się płyty faliste?

Zwykle tego typu elementy wykorzystuje się jako elementy pokrycia dachów, werand i tarasów. Oprócz tego znajdują zastosowanie jako osłona balkonów i jako osłony ścienne wiat. Płyty tego typu doskonale nadają się również do tworzenia dobrze doświetlonych altanek, garaży, pawilonów, czy też mniejszych, ale również istotnych w naszych ogrodach pergoli. Wszelkie rodzaju przeszklenia wykonane z tego tworzywa są nie tylko atrakcyjne wyglądowo, ale również bardzo wytrzymałe.

Płyty faliste z włóknem szklanym

Płyty, które tak dobrze przepuszczają światło, są doskonałe do wszelkiego rodzaju przeszkleń pionowych, a dzięki macie z włókna szklanego, która wzmacnia je od jednej ze stron, są niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju uderzenia. Oprócz dużej wytrzymałości mechanicznej są też odporne na zmienne warunki pogodowe i na chemię, która mogłaby powodować korozję lub inne podobne uszkodzenia. Budując z płyt tego typu architekturę w naszym ogrodzie, nie musimy się martwić i jej stan po zimie – ogromny zakres wytrzymałości temperaturowej sprawia, że polska zima niestraszna jest płytom falistym z włóknami szklanymi.