Pozycjonowanie stron – w czym ma mi pomóc?

Jeśli czytasz ten artykuł, zapewne chcesz, aby twoja strona w internecie przyciągała więcej odwiedzających. Świetnym rozwiązaniem dla ciebie może się okazać pozycjonowanie stron. Jest kilka sposobów, a każdy z nich ma swoje zalety i poziom trudności. W skrócie pozycjonowanie polega na tym, że osoba chcąca znaleźć cokolwiek wpisuje w wyszukiwarkę jakieś zdanie lub pojedyncze słowo i wyskakują jej najbardziej dopasowane strony. Właśnie to ty chcesz się tam znaleźć, aby to twoją stronę poleciła wyszukiwarka.

Jakie są sposoby pozycjonowania strony w internecie?

Pierwszym sposobem, który możesz zrobić samemu już na starcie to wybranie takiej nazwy strony, aby była taka sama jak fraza, którą potencjalni zainteresowani wpisują w wyszukiwarkę. Dzięki temu twoja strona ma większe szanse na wyświetlenie się w czołówce. To samo robimy z artykułami na blogu, więc tytuł i tekst musi być spójny z tym, czego szuka nasza grupa docelowa. Kolejna metoda jest najdroższym rozwiązaniem, ale może okazać się bardzo skuteczna, bo automatycznie wypozycjonuje nas na samą górę. Ta metoda to oczywiście płatne reklamy i miejsce w wyszukiwarkach. Przedstawiłem najprostsze pozycjonowanie stron, które możesz zrobić samemu lub skorzystać z wyspecjalizowanej firmy. Jest także sporo zaawansowanych metod, o których nie napisałem w artykule.

Skąd mam wiedzieć, na jakie frazy się pozycjonować?

Załóżmy, że już znasz techniki pozycjonowania, ale do tego potrzeba wiedzieć, na jakie frazy to robić. Masz kilka możliwości:
• wczuj się w klienta i pomyśl co by wpisał szukając twojego rozwiązania
• poszukaj w sieci na stronach z opiniami, jakie ludzie mają problemy i potrzeby w związku z twoją działalnością
• poszukaj aplikacji, które zbierają dane z wyszukiwarek i udostępniają statystyki ze wszystkich słów kluczowych
Te wszystkie powyższe metody wymagają trochę czasu i wysiłku, ale ta cała praca jest warta zachodu, jeśli chcesz, aby na twojej stronie zwiększył się ruch. Pozycjonowanie stron naprawdę się opłaca.